
Juletida har kome! Besøk musea for å få ein pause frå stria. Sjå dei ulike opplevingane vi tilbyr nedanfor.
De Heibergske samlinger, Sogn Folkemuseum
Nordfjord folkemuseum

Jul på museet - familiedag
10. desember 11:00 - 16:00
Nyt førjulstida med årets siste familiedag, og vi håpar dykk har lyst å bruke denne søndagen saman med oss på museet.

Julepynta hus
Heile desember
Nordfjord Folkemuseum har pynta fleire av dei historiske husa sine. Besøk museet og sjå korleis ein ville pynta husa sine på forskjellige tidspunkt i historia.

Juleomvisning
Heile desember
Vi reiser heilt tilbake til 1600-talet og ser korleis julefeiringa har endra seg i Nordfjord fram til i dag. Vi ser på julepynta hus frå ulike tider. Når byrja vi med juletre? Kva åt folk i Nordfjord i jula? Når måtte maten lagast? Finn ut på våre juleomvisingar!
Norsk reiselivsmuseum

Maskelaging og julebukktradisjon
7. og 14. desember 17:00 - 19:00
Lag eigne julebukkmasker og lære meir om julebukktradisjonen på Reiselivsmuseet.

Julekort og julepyntverkstad
Kvar laurdag i advent, 11.00 - 15.00
Lag julekort og julepynt på biblioteket på Reiselivsmuseet.
På biblioteket ligg utstyr klart til å lage både kort og pynt. Alle er velkomne!
Sunnfjord museum i Movika

Førjulssøndag
10. desember 11.00 - 16.00
Vi lagar julestemning på museet og inviterer til julepynta hus i tunet. Husmannstova og Østenstadstova er pynta til jul, og gjev deg eit inntrykk av korleis det såg ut til jul på 1800-talet. Klokka 12 og 14 kan du få omvising i dei to stovene.
Julepynta hus
Heile desember
Sunnfjord museum har pynta fleire av husa sine. Besøk museet for å sjå korleis ein pynta til jul på forskjellige tidspunkt i histioria